Rolnictwo na pustyni? Grupa MBT udowadnia, że to możliwe

Jako reprezentanci polskiej grupy United, mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w obchodach Narodowego Dnia Zbiorów Jojoby w Prowincji Nowa Dolina na południu Egiptu. Wydarzenie, które odbyło się 08.08.2022 roku, zostało zorganizowane przez egipską grupę MBT, na którą składają się trzy firmy: MK Jojoba, al-Badia i Trust Goup, we współpracy z władzami lokalnymi, przede wszystkim zaś Gubernatorem Prowincji Nowa Dolina gen. Muhammadem az-Zamalut. W wydarzeniu udział wzięli również zagraniczni partnerzy MBT. Oprócz naszej polskiej delegacji obecni byli również partnerzy MBT z Litwy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Grupa MBT jest pionierem upraw jojoby w Prowincji Nowej Doliny i w Egipcie w ogóle. Ta wywodząca się z Meksyku roślina czuje się jak w domu pośród bezkresnych, spalonych słońcem pustyń egipskiej Nowej Doliny. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem pokazującym, zarówno uprawy jojoby, jak i przebieg jej dorocznego święta.

Narodowy dzień zbiorów jojoby w Egipcie

W tym miesiącu mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić największe województwo w Egipcie – Prowincję Nowej Doliny (محافظة الوادى الجديد) i wziąć udział w spotkaniu z Gubernatorem Prowincji oraz przedstawicielami grupy MBT, w tym firmy المصرية الخليجية لاستصلاح الأراضي الصحراوية (MK Jojoba).

Spotkanie otworzyło pole do realizacji nowych projektów, które mogą wzmocnić polsko-egipską współpracę gospodarczą w zakresie przemysłu kosmetycznego i wykorzystania jojoby.

Prezes oraz Wiceprezes Almasdar mieli okazję wygłosić krótkie przemowy dotyczące perspektyw długofalowej współpracy i podsumowując dotychczasowe sukcesy. Dodatkowo w trakcie rozmów reprezentowali polską grupę United.

YouTube – „Turystyka na peryferiach świata arabskiego” – gość Artur Urbański

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim odcinkiem serii „Porozmawiajmy o świecie arabskim” na kanale Almasdar na portalu YouTube.

Gościem Dominika Masełbasa jest Artur Urbański, założyciel i prezes biura podróży Torre.

Wśród tematów odcinka:

– Jak prowadzi się rozmowy z kontrahentami z takich krajów jak Czad, Mauretania i Sudan?

– Co świadczy o turystycznej atrakcyjności państw na obrzeżach świata arabskiego?

– Jakie są plany na wyjazdy turystyczne do innych państw regionu?