O nas

Almasdar jest przedsięwzięciem powstałym w 2021 roku w ramach programu preinkubacji realizowanego przez UWRC – Spółkę Celową Uniwersytetu Warszawskiego. Jest tworzony przez grupę arabistów wykształconych na Wydzale Orientalistycznym UW.

Przedsięwzięcie oparte jest na trzech filarach:

  1. Wsparciu biznesowym polskich firm chcących wejść na rynki arabskie oraz arabskich firm planujących ekspansję na rynek polski.
  2. Usługach tłumaczeniowych ustnych i pisemnych polsko-arabsko-angielskich.
  3. Organizacji wyjazdów biznesowych do krajów arabskich oraz obsługi arabskojęzycznych grup turystycznych w Polsce.

Ze względu na wiedzę, doświadczenie i wykształcenie nasze działania koncentrują się na rynkach państw arabskich zrzeszonych w Lidzie Państw Arabskich, do której należą: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Dżibuti, Egipt, Irak, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Palestyna, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Nasz zespół

Dominik Masełbas, prezes Almasdar

Magister arabistyki i islamistyki wykształcony na Wydziale Orientalistycznym UW. Jako stypendysta studiował również na Uniwersytecie Kairskim. Przez 3 kadencje pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Koła Naukowego Arabistów UW. W tym czasie KNA UW zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie StRuNa.

Pracował jako pilot wycieczek, dzięki czemu odbył liczne podróże do państw arabskich, muzułmańśkich i afrykańskich tym do Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Jordanii, Kataru, Libanu, Madagaskaru, Maroka, Namibii, Omanu, Tanzanii, Tunezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jego zainteresowania koncentrują się wokół stosunków międzynarodowych na obszarze Afryki i Bliskiego Wschodu oraz historii współczesnej państw arabskich. Poza ojczystym językiem polskim, posługuje się również językiem arabskim i językiem angielskim. Dialekt kairski poznał jeszcze jako dziecko, gdyż przez dziesięć lat wychowywał się w Egipcie.

Zuzanna Nabulssi, wiceprezes Almasdar

Doktorantka na Wydziale Orientalistycznym UW. Studia magisterskie w Katedrze Arabistyki i Islamistyki UW ukończyła z wyróżnieniem. Odbyła też studia częściowe na Uniwersytecie Kairskim. Przez trzy kadencje pełniła funkcję prezesa Koła Naukowego Arabistów UW, które w owym czasie zdobywało nagrody i wyróżnienia w konkursie StRuNa pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prowadziła lektorat z języka arabskiego dla studentów bezpieczeństwa wewnętrznego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pracując jako pilot wycieczek miała okazję odbyć liczne podróże do Egiptu, Jordanii, Libanu, Maroka, Omanu, Tunezji, Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biegle posługuje się językiem polskim, arabskim, angielskim i hiszpańskim. Interesuje się lingwistyką kognitywną i dialektologią języka arabskiego.

Maciej Krasnopolski, konsultant ds. komunikacji międzykulturowej

Arabista, europeista, magister stosunków międzynarodowych. Wykształcenie zdobywał podczas studiów na Wydziale Orientalistycznym oraz Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a także podczas stypendium zagranicznego na Uniwersytecie Kairskim w Egipcie.

Od początku studiów arabistycznych związany z Kołem Naukowym Arabistów UW, a w latach 2020-2021 pełnił w nim funkcję skarbnika. Spośród działań Koła, w które był zaangażowany, należy wyróżnić projekt badawczy w Maroku poświęcony Berberom.

Posługuje się językiem polskim, angielskim i arabskim. Interesuje się współczesną sytuacją społeczną, polityczną i gospodarczą na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Co nas wyróżnia?

ZESPÓŁ ARABISTÓW – ZNAWCÓW BLISKIEGO WSCHODU

BIEGŁOŚĆ W JĘZYKACH: ARABSKIM, ANGIELSKIM I POLSKIM
DOSTOSOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB KLIENTA
KONTAKTY ZE ŚRODOWISKIEM AKADEMICKIM I DYPLOMATYCZNYM