O nas

Almasdar S.C. oferuje kompleksowe wsparcie doradcze obejmujące arabską kulturę i biznes, wraz z profesjonalnymi tłumaczeniami w językach arabskim, polskim i angielskim. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w ekspansji na rynki arabskie i pogłębianie polsko-arabskich relacji handlowych.

Nasza działalność opiera się na trzech filarach:

  1. Biznes: Zapewniamy dedykowane wsparcie dla polskich firm chcących wejść na rynki arabskie, a także dla przedsiębiorstw arabskich planujących ekspansję na rynek polski.
  2. Język: Nasze usługi tłumaczeniowe ustne i pisemne eliminują bariery językowe, ułatwiając płynną komunikację w językach arabskim, polskim i angielskim.
  3. Podróże: Od organizacji spersonalizowanych wyjazdów biznesowych do krajów arabskich po obsługę grup arabskojęzycznych grup turystycznych w Polsce, zapewniamy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Jesteśmy arabistami, biegle posługujemy się arabszczyzną, co daje nam wgląd w arabską kulturę, dynamikę biznesową i mentalność świata arabskiego, na poziomie niedostępnym osobom niewykazującym się tak specjalistyczną wiedzą. Nasze doświadczenie i umiejętności stawiają nas w roli nieocenionych pośredników pomiędzy dwoma kręgami kulturowymi. W języku arabskim nasza nazwa, „Almasdar”, oznacza „źródło”, gdyż dążymy, by stanowić źródło inspiracji i pewności siebie dla polskich przedsiębiorców wypływających na nowe, szerokie wody arabskich rynków.


Założony w 2021 roku przez arabistów wykształconych na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, Almasdar początkowo działał w ramach programu preinkubacji prowadzonego przez UWRC – Spółkę Celową Uniwersytetu Warszawskiego. Zauważywszy zbieżność naszych usług z konkretną niszą rynkową i realnymi potrzebami polskich przedsiębiorstw, w 2022 roku przekształciliśmy Almasdar w spółkę cywilną.

Ze względu na wiedzę, doświadczenie i wykształcenie nasze działania koncentrują się na rynkach państw arabskich zrzeszonych w Lidzie Państw Arabskich, do której należą: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Dżibuti, Egipt, Irak, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Palestyna, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Nasz zespół

Dominik Masełbas

Magister arabistyki i islamistyki wykształcony na Wydziale Orientalistycznym UW. Jako stypendysta studiował również na Uniwersytecie Kairskim. Przez 3 kadencje pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Koła Naukowego Arabistów UW. W tym czasie KNA UW zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie StRuNa.

Pracował jako pilot wycieczek, dzięki czemu odbył liczne podróże do państw arabskich, w tym do Algierii, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Kataru, Kuwejtu, Libanu, Mauretanii, Maroka, Omanu, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jego zainteresowania koncentrują się wokół stosunków międzynarodowych na obszarze Afryki i Bliskiego Wschodu oraz historii współczesnej państw arabskich. Poza ojczystym językiem polskim, posługuje się również językiem arabskim i językiem angielskim. Dialekt kairski poznał jeszcze jako dziecko, gdyż przez dziesięć lat wychowywał się w Egipcie.

Zuzanna Nabulssi-Masełbas

Doktorantka na Wydziale Orientalistycznym UW. Studia magisterskie w Katedrze Arabistyki i Islamistyki UW ukończyła z wyróżnieniem. Odbyła też studia częściowe na Uniwersytecie Kairskim. Przez trzy kadencje pełniła funkcję prezesa Koła Naukowego Arabistów UW, które w owym czasie zdobywało nagrody i wyróżnienia w konkursie StRuNa pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prowadziła lektorat z języka arabskiego dla studentów bezpieczeństwa wewnętrznego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pracując jako pilot wycieczek miała okazję odbyć liczne podróże do Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Iraku, Jemenu, Jordanii, Kataru, Libanu, Maroka, Omanu, Tunezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biegle posługuje się językiem polskim, arabskim, angielskim i hiszpańskim. Interesuje się lingwistyką kognitywną i dialektologią języka arabskiego.

Maciej Krasnopolski

Arabista, europeista, magister stosunków międzynarodowych i arabistyki. Wykształcenie zdobywał podczas studiów na Wydziale Orientalistycznym oraz Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a także podczas stypendium zagranicznego na Uniwersytecie Kairskim w Egipcie.

Od początku studiów arabistycznych związany z Kołem Naukowym Arabistów UW, a w latach 2020-2021 pełnił w nim funkcję skarbnika. Spośród działań Koła, w które był zaangażowany, należy wyróżnić projekt badawczy w Maroku poświęcony Berberom.

Posługuje się językiem polskim, angielskim i arabskim. Interesuje się współczesną sytuacją społeczną, polityczną i gospodarczą na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Co nas wyróżnia?

ZESPÓŁ ARABISTÓW – ZNAWCÓW BLISKIEGO WSCHODU

BIEGŁOŚĆ W JĘZYKACH: ARABSKIM, ANGIELSKIM I POLSKIM
DOSTOSOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB KLIENTA
KONTAKTY ZE ŚRODOWISKIEM AKADEMICKIM I DYPLOMATYCZNYM